Zadzwoń i zamów

Pomoc, zamówienia, rabaty
tel. +48 698 001 023

Polub nasz Fanpage- wysyłka GRATIS

Kategorie blog

Sklep Prokonsumencki

Kolagen VEGE

Kolagen VEGE

Kolagen VEGE to najnowszy dermokosmetyk w ofercie Colway. Produkt oparty jest o sensacyjny polski wynalazek autorskiej metody pozyskiwania aktywnej biologicznie hydroksyproliny pochodzenia roślinnego. To żel kosmetyczny, który tworzą niskocząsteczkowe (ok. 50 – 100 kDa), czyli wysoce biodostępne peptydy oraz aminosacharydy (o masie ~33 kDa) pochodzenia wyłącznie roślinnego. Kolagen VEGE to prawdopodobnie pierwszy na świecie kompletny substytut kolagenu zwierzęcego, pozyskany wyłącznie ze świata flory. W produkcie występują w niespotykanej dotąd na rynku formie - wszystkie aminokwasy tworzące kolagen, wraz z endogennymi oraz hydroksyproliną – jego najważniejszym budulcem. By je skompletować sięgnięto po wiele składników roślinnych włącznie z materiałem wyodrębnianym z komórek macierzystych. Kompozycja ta odtwarza aminogram kolagenu ustrojowego kręgowców z pieczołowitością arcydzieła!. Uzupełniają ją składniki tak cenne, jak: niaceamid, kwas hialuronowy, kwas gliceryzynowy, kinetyna oraz kilkadziesiąt (!) ekstraktów roślinnych, minerałów, wielocukrów, polifenoli, fl awonoidów, fi toestroli, karotenoidów, garbników, tiamin, hydrokwasów, terpenów, elektrolitów i witamin.

Cząsteczki tworzące kolagen, spoiwo tkanek organizmów wyższych – w świecie odpowiadają za elastyczność i spójność ścian ich komórek. Jest to funkcja biologicznie bliźniacza.

Efektywność aminokwasów roślinnych użytych w kosmetykach, jest ściśle zależna od odpowiedniej ich ekstrakcji oraz ich późniejszej funkcjonalności.

Zastąpienie, w kosmetologii substancyjnej, kolagenu zwierzęcego zbiorem takich niskocząsteczkowych mikroprotein roślinnych, których kompozycja aminokwasowa odzwierciedla skład cząsteczki natywnego kolagenu w chwili aplikacji kosmetyku na skórę mogło zostać zrealizowane tylko w Polsce – w kraju, który od początku XX wieku wyprzedza światową biochemię białek kolagenowych o całą epokę.

COLWAY, od swojego powstania, stanowi ośrodek skupiający najnowsze, dokonywane w Polsce odkrycia w dziedzinie pozyskiwania białek kolagenowych i peptydów o właściwościach transdermalnych. Colway interesują głównie proteiny, które nie powstają poprzez syntezę w laboratoriach chemicznych, lecz zrodzone zostały przez Naturę. To właśnie z COLWAY współpracowali niemal wszyscy najważniejsi dla rozwoju awangardowej, polskiej myśli technologicznej innowatorzy i wynalazcy, specjalizujący się w tych dziedzinach:

  • Inż. Henryk Kujawa, współwynalazca pierwszej, archetypowej metody izolowania “żywego” kolagenu ze skór rybich.
  • Prof. Andrzej Frydrychowski autor opatentowanego sposobu pozyskiwania aktywnego biologicznie kolagenu za pomocą tzw. kwaśnej hydratacji. Jego wynalazek otworzył nową epokę i jest powielany obecnie przez wszystkich wytwórców żeli kolagenowych z ryb.
  • Dr Jan Czarnecki – autor sensacyjnych odkryć. Jego dziełem był m.in. pierwszy w dziejach kontrolowany rozpad 3-helisy kolagenowej oraz transdermalne żele kolagenowe, odporne na denaturację termiczną.
  • Dr Filip Porzucek – współtwórca kosmetyków dr Czarneckiego i odkrywca pierwszej w Europie metody pozyskiwania wegańskiego peptydu terapeutycznego – lunazyny.
  • Dr Maria Chełmińska – koordynująca prace zespołu laboratoryjnego fi rmy IOC sp. z o.o. ośrodka, w którym powstają obecnie najbardziej awangardowe żele kolagenowe i peptydowe.
  • Oraz inni naukowcy konsultujący procesy powstawania naszych produktów. Wśród nich: prof. Krzysztof Warzocha, dr Marek Jędryczka, dr Krzysztof Słoń, dr Błażej Dolniak, prof. Marek Dobke, prof. Sergiej Batieczko.

COLWAY, od 2004 roku pracowicie budował popyt na polskie żele kolagenowe, samotnie potykając się przez lata z betonowym dogmatem o niemożności pokonywania bariery naskórka przez peptydy kolagenowe. O kolagenach aktywnych biologicznie Colway wie wszystko. Produkty Colway wyprzedzają epokę i zapoczątkowują nowe trendy. Potrafią się także w nowe trendy konsumenckie doskonale wpisywać. Takim właśnie kosmetykiem, trafiającym idealnie w coraz silniejszy światowy trend, jest ich najnowsze dziecko i - Rewelacja na miarę trzeciej dekady XXI wieku. 15 lat doświadczeń zwieńczonych sukcesami, pozwala zapewnić rzesze zwolenników stosowania polskich żeli peptydowych, iż pełnowartościowa kompozycja aminokwasów roślinnych czyni Kolagen VEGE dermokosmetykiem pod względem funkcji biochemicznych równorzędnym z żelami, jakie tworzą molekuły kolagenów rybich. Jak wiele produktów Marki COLWAY - Kolagen VEGE również powstał na bazie rodzimego odkrycia rangi światowej. Jest nim autorska, opracowana pod kierunkiem Marii Chełmińskiej i Olimpii Baranowskiej metoda pozyskiwania ze ścian komórek alg morskich z gromady zielenic (Chlorella vulgaris) hydroksyproliny!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl