Zadzwoń i zamów

Pomoc, zamówienia, rabaty
tel. +48 698 001 023

Polub nasz Fanpage- wysyłka GRATIS

Kategorie blog

Sklep Prokonsumencki

Lunazyna

Lunazyna

Lunazyna to peptyd bardzo rzadko występujący w świecie biologicznym, ponieważ znajduje się w mikroskopijnych ilościach tylko w jednym organizmie roślinnym - soi. To unikalne białko jest pierwszym opisanym pokarmem epigenetycznym, które budzi nadzieje na przełom w wielu dziedzinach nauki. Firma Colway od kilkunastu lat z pasją tworzy najwyższej jakości kosmetyki na bazie kolagenu oraz jedyne w swoim rodzaju suplementy diety. Colway jak dotąd był kojarzony z innym popularnym białkiem jakim jest kolagen. Teraz nadszedł czas na lunazynę, która jest głównym składnikiem LunaColu. LunaCol to najważniejszy produkt jaki powstał w historii Colway a firma wiąże z nim duże nadzieje na przyszłość. Wróćmy jedna do lunazyny.
    Początkowe eksperymenty naukowe sugerowały śladowe istnienie lunazyny także w innych roślinach, głównie zbożowych. Jednak po dokładniejszych badaniach, peptyd o bardzo dużej homologii, występujący w organizmach innych niż soja, określano jako "lunazynopodobny". Po raz pierwszy lunazyna została wyizolowana w 1987 roku przez uczonych japońskich, którzy ogłosili jej sekwencję aminokwasową. Jednak właściwymi odkrywcami tej proteiny są Alfredo Galvez i Ben de Lumen, którzy w 1996 r. w laboratorium na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley zidentyfikowali ją jako substancje mająca wpływ na epigenetykę, czyli zdolną do "poprawiania" potencjału genomu. Sposób pozyskiwania białka aż o takiej aktywności biologicznej został skutecznie przez nich opatentowany.
    Lunazyna wywołała ogromną sensację w świecie nauki, szczególnie po ujawnieniu jej skutecznego działania przeciwnowotworowego już w wynikach pierwszych badań na zwierzętach i po doniesieniach o wyleczeniach stwardnienia zanikowego bocznego u ludzi. Dlatego Alfredo Galvez nazwał odkryty polipeptyd od filipińskiego słowa lunas - "lekarstwem". Badania nad lunazyną ciągle trwają co zaowocowało setkami publikacji, które można bez problemu wyszukać w internecie. Na końcu artykułu podamy kilka linków. Lunazyna efektywnie przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu i niweluje stany zapalne. Bezspornie obniża też poziom cholesterolu i trójglicerydów. Poprawia na wielu płaszczyznach biologicznych kondycję organizmu ludzkiego w sposób trwały na poziomie genetycznym.
     Jeszcze niedawno lunazyna dostępna była tylko w USA, w suplementach diety, które zawierają jej znikome ilości, maksymalnie 600 nanogramów w jednej kapsułce, co wynika z bardzo wysokich kosztów jej pozyskania. Obecnie jest także dostępna w Europie dzięki firmie Colway, która ma wyłączność na wykorzystywanie w suplementach diety aktywnej biologicznie lunazyny, pozyskiwanej polską metodą. Na pewno część osób zada sobie pytanie jak to jest możliwe. Colway czekał na ten dzień cierpliwie długie cztery lata.
     Autorski i całkowicie inny od amerykańskich - a przy tym znakomicie od nich wydajniejszy sposób izolowania tego unikalnego białka opracował Filip Porzucek, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i uczeń dr Jana Czarneckiego. Colway jest jedynym beneficjentem owocu pasji Filipa Porzucka i monopolistą na wykorzystywanie lunazyny pozyskiwanej w laboratorium Cofaktor. Oczywiście to odkrycie nie przyszło łatwo i szybko. Fascynującym światem białek Filip Porzucek interesował się już jako student, a lunazyna stała się jego prawdziwą pasją i tematem pracy doktorskiej. W 2017 roku Filip Porzucek, wraz z Michałem Koczorowskim otworzył firmę biotechnologiczną Cofactor, której głównym celem jest opracowanie technologii oraz produkcja unikalnych biofarmaceutyków. Dzięki swojej pracy i talentowi udało mu się w jednej kapsułce LunColu zmieścić aż 5 miligramów 10-cio %-owej, aktywnej biologicznie lunazyny, co daje 0,5 miligrama tego białka w formie czystej. Jest to 833 razy (!) więcej, niż w kapsułce produktów z lunazyną dostępnych na rynku amerykańskim.
     Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, lunazyna to pierwszy zbadany pokarm epigenetyczny. Co to jest pokarm epigenetyczny ?, dla większości czytelników sformułowanie raczej obce i nieznane. Krótka definicja jest następująca: Pokarm epigenetyczny - to takie białko, które zdolne jest poprawiać zapisany w genach "los biologiczny" tego, kto go spożywa. 
     
Chcąc zrozumieć czym jest epigenetyka, możemy sobie wyobrazić, że „napisano” nas genetycznie trochę długopisem, a trochę ołówkiem… Zapis długopisem, to GENOM – jego nie zmienimy. Zapis ołówkiem, to EPIGENOM – i jego możemy zmienić! Nie możemy wprawdzie zmienić swojego DNA, ale możemy, jak się okazuje, niezdrowe geny, okresowo, a nawet całkowicie „wyłączać”, a zdrowe „promować”. Pierwszym opisanym pokarmem epigenetycznym – który ma wpływ na epigenom człowieka – jest lunazyna. Epigenetyczność lunazyny manifestuje się tym, że chociaż nie jest ona władna zmienić naszego kodu DNA, to systematycznie dostarczana organizmowi, pozytywnie wpływa na to, jak nasze DNA wyraża siebie. Dobre zmiany, które zachodzą w ustroju dzięki odżywianiu się pokarmem epigenetycznym, a są obserwowane przez stosujących lunazynę w relatywnie krótkim czasie, mają miejsce zawsze na poziomie komórkowym i są dziedziczone! Fakt ten powoduje, że lunazyną suplementują się nie tylko osoby dbające o swoje zdrowie, lecz również pary planujące dziecko. Jest to pierwsza substancja odżywcza, na tyle wnikliwie zbadana naukowo, że absolutnie zasadnymi wydają się twierdzenia lekarzy amerykańskich, iż za jej pomocą możemy realnie i w sposób mierzalny wpływać na kondycję naszego organizmu, a nawet przekazywać, uzyskane dzięki spożywaniu lunazyny, korzyści zdrowotne swoim potomkom!.

Dr Filip Porzucek opowiada o Lunazynie - Konferencja Colway 2018
(gorąco polecamy wysłuchać całość jeśli chcesz wiedzieć
jakim niezwykłym białkiem jest Lunazyna - składnik Lunacol-u )

 

Profesor Krzysztof Warzocha - Lunazyna - Konferencja Colway 2018

Inne ciekawe linki dla osób zainteresowanych lunazyną:
LINK1
LINK2
LINK3
LINK5

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl